Манчестър Юнайтед победи Борнемут с минималното 1:0 в мач от предпоследния 37-и

...

Манчестър постигна минимална, но изключителна ценна победа над Борнемут

Манчестър Юнайтед победи Борнемут с минималното  1:0  в мач от предпоследния 37-и кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Каземиро през първата част.

В 9-а минута Каземиро откри пространство в наказателното поле, а отбраната на Борнемут не се ориентира добре, като бразилецът засече високо подаване от Кристиан Ериксен и съумя с превъзходен ножичен удар да се разпише - 1:0 за Манчестър Юнайтед.

Доминик Соланке от Борнемут влезе отлично в противниковото наказателно поле в 28-а минута като опита да преодолее Давид де Хеа с обмислен удар в долния десен ъгъл, само че вратарят се оправи не по-зле, спасявайки ловко.

В 41-а минута Каземиро имаше още веднъж чудесна опция пред себе си, откакто опита удар от разстояние, като мощното му воле бе ориентирано ниско към средата на вратата, само че Нето внимаваше и направи зашеметяващо избавяне. В продължението на първата част Соланке скочи най-високо, с цел да засече тъкмо центриране и да насочи топката към мрежата. Добрият му удар с глава мина на сантиметри над напречната греда.

Първият по-сериозен късмет през втората част пристигна в 63-а минута, когато Вут Вегхорст доближи до отбита топка пред вратата и я запрати по земя към средата на задачата, само че Нето показва страховит инстикт и избави. В 76-а минута вратарят на Борнемут още веднъж блесна със избавяне, откакто Бруно Фернандеш шутира в наказателното поле, като топката летеше към горния ляв ъгъл, само че Нето отрази.

Пет минути преди края на редовнот време Кийфър Мур бе изведен самичък против вратаря, като шутира в десния десен ъгъл, само че Давид де Хеа също показва превъзходен инстикт.

Стартови сформира:

Борнемут:  13. Нето, 5. Лойд Кели, 25. Маркос Сенеси, 27. Илия Забарний, 32. Джейдън Антъни, 8. Джеферсон Лерма, 4. Люис Кук, 15. Адам Смит, Дейвид Брукс, 10. Райън Кристи, 9. Доминик Соланке

Треньор:  Гари О`Нийл

Манчестър Юнайтед:  1. Давид де Хеа, 23. Люк Шоу, 2. Виктор Линдельоф, 19. Рафаел Варан, 29. Аарън Уан-Бисака, 14. Кристиан Ериксен, 18. Каземиро, 25. Джейдън Санчо, 21. Антони, 8. Бруно Фернандеш, 9. Антони Марсиал

Треньор:  Ерик загар Хаг